Delicious - Save Button

Proč se vůbec reklamními předměty zabývat - jaké jsou jejich přednostiRozdávací předměty

Reklamní předměty, pokud jsou dobře voleny a předávány, mohou velmi pozitivně ovlivnit výsledek jakékoli propagační akce. Na konkrétního člověka působí vždy dobře, pokud dostane nějaký hezký, účelný a funkční dárek.

Pokud získáme sympatie zákazníka, lépe se s ním komunikuje, je vstřícnější k našim argumentům. Často se stane, že získáme doporučení k dalším zákazníkům.

Skutečně kvalitní reklamní předměty "fungují" roky. Módní reklamní předměty vyvolávají velmi intenzivní odezvu po kratší období.

Rozdávací předměty

Obecně platí, že by i tyto předměty měly být co možná nejúčelnější, vtipné apod. Proto má smysl jejich použití při skutečně masivních a plošně obsáhlých kampaních tj. náklady desetitisíců, statisíců a více kusů. Pouze při těchto nákladech, lze vymyslet a vyrobit dostatečně kreativní a přitom levný a funkční předmět.

Výjimkou jsou veletrhy a podobné časově omezené akce s návštěvností 10.000-100.000 osob. Na tyto akce se vyplatí, vybavit se i tímto typem předmětů.

Samostatné pojednání na toto téma zde.

Ceny v akcích a soutěžích na podporu značky

Předmět by měl jít dohromady s image značky. Výhodou jsou módní, kreativní předměty bez rozdílu ceny. Pokud se jako ceny objevují výrobky, které můžete koupit v běžném obchodě, tak to moc emocí a soutěživosti nevzbudí.

Pozornosti při jednorázových akcích (kongresy, školení)Pozornosti na jednorazových akcích

Účastníci takových akcí by rozhodně měli obdržet soubor předmětů, které přímo využijí na akci (kongresová taška, blok, KP atd.). Dále je dobré, přiložit nějaký předmět jako suvenýr nebo vztahující se např. ke sponzorovi nebo tématu akce.

Věrnostní programy

Je důležité, aby byly v nabídce věci od skutečně drahých, až po často používané a levné drobnosti. Jde o to, motivovat k střádání bodů na drahé a exkluzivní dárky. Na druhé straně musí být v nabídce něco pro ty, co rádi body utrácí po menších částkách. Čím více se podaří mít zajímavou část nabídky dražších dárků, tím je program více úspěšný. Velmi žádoucí je rovněž nabídka středně drahých předmětů. Ty by měly být co nejúčelnější a představovat pokušení k utrácení věrnostních bodů.

Předměty předávané oproti kontaktu

Zde by se nemělo jednat o předměty, které by zákazník mohl splést s "rozdávacími". Je to již přece jen "něco za něco". Jde hlavně o cenovou kategorii a "dostupnost".

Předměty předávané stávajícím zákazníkům

Pochopitelně záleží na tom, jak je pro nás konkrétní zákazník důležitý. Je výhodné např. zkombinovat s věrnostním programem. Typickými dárky jsou pak sezónní dárky okolo vánoc nebo nového roku, spojené s poděkováním za spolupráci.

Pozornosti při získávání konkrétních nových zákazníkůDárky pro nové zákazníky

Jsou velmi vhodné jako pomoc obchodníkům, pokud osobně prezentují nabídku u zákazníka. ( Nepřijdou s "prázdnýma rukama" ). Typickými vhodnými reklamními předměty jsou ne příliš nákladné kancelářské potřeby (stojánky na mobil, kalkulačka atd.), zkrátka věci které vydrží na stole po dobu platnosti prezentované nabídky. Pamatujte také na decentní balení např. ve firemní tašce.

Pozornosti při uzavření obchodu, klíčoví zákazníci atd.

Velmi speciální skupina dárků. Exkluzivitě dárku by měla odpovídat i forma a úroveň předání. Pokud se podepisují smlouvy, je velmi vhodným dárkem např. exkluzivní pero nebo propisovačka, která po podpisu změní majitele. Viz, naše nabídka PARKER, Waterman, Fisher Space pen, Cleo Skribent.

Dárky pro zaměstnance

Velmi, velmi speciální skupina dárků. Nejlépe je předávat na společenských akcích, v rámci teambuildingu. Lze zapracovat do motivačních programů. Klasickým a dnes neprávem opomíjeným dárkem jsou např. vánoční kolekce, dárky dlouholetým zaměstnancům - např. hodinky.